Cieszyn atrakcje Wspólnoty Europejskiej


Będąc w Cieszynie warto zobaczyć liczne zabytki o walorach historycznych i kulturowych. Ale również warto jest wybrać się nieco poza jego ścisłe granice. Zobaczyć jak wejście do Unii Europejskiej zmieniło krajobraz pogranicza z Czechami.

Cieszyn blisko dwóch kultur i dwóch języków

Niesamowitą atrakcją jest odwiedzenie centrum handlowego na granicy, gdzie większość klientów to Czesi. Obsługa polskiego sklepu włada biegle językiem czeskim, a asortyment doskonale wskazuje na to co w Polsce jest tańsze, a na co jest wśród Czechów największy popyt. Chcąc obejrzeć sytuację odwrotną wystarczy udać się przez most graniczny na rzece Olzie do centrum czeskiego Cieszyna. Który kusi nas knedlikami oraz piwem czeskim. Można tu być tak blisko dwóch kultur i dwóch języków jak nigdzie indziej.

Cieszyn zachował swą odrębność narodową

Zaletą podziału przez lata jest fakt, iż mieszkańcy zachowali swą odrębność narodową. Jest ona widoczna gołym okiem, nie tylko w architekturze, ale przede wszystkim kulturze miasta. Jeśli w Cieszynie pragniemy zatrzymać się na dłużej noclegi w Cieszynie są dostępne zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Warto wcześniej zorientować się, czy pokoje będą w wybranym terminie dostępne, gdyż w okresach szczytu sezonu i organizacji festiwali, czy innych imprez kulturalnych może być trudniej o nocleg w samym centrum Cieszyna.

Każdy z nas ma inne preferencje co do noclegu, co za tym idzie oferowane są miejsca noclegowe w Cieszynie nie tylko na starówce, ale i na osiedlach nowo wybudowanych. Wiele kwater posiada piękne widoki, inne cechuje bliskość kafejek i obiektów turystycznych.

Arek

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? Albert Einstein

LEAVE A COMMENT

Archiwalne wpisy

Warto odwiedzić

Najlepsza firma oferująca przeprowadzki w mieście Bielsko-Biała. Tanio, szybko i bezpiecznie dla Twojego dobytku.
Tematowisko.pl to wielotematyczny poradnik dla osób ciekawskich które chcą wszystko wiedzieć. Sprawdź informacje potrzebne na każdym etapie życia.