Innowacyjne rozwiązania w przechowywaniu


Któż w domu nie ma licznych drobiazgów? Otwierasz szafę i wszystko wysypuje się na ciebie, masz wrażenie że wciąż sprzątasz i ciągle masz w domu bałagan, nic nie potrafisz znaleźć wtedy kiedy jest ci to potrzebne? Jeśli często narzekasz na zbyt małe szafki, mieszkanie, to czas pomyśleć o sposobach przechowywania przedmiotów.

Korzystając z innowacyjnych metod pakowania, przechowywania możesz zmieścić w swych szafach o wiele więcej niż ci się wydaje, co więcej zachować porządek z łatwym dostępem do każdej rzeczy. O tym jak wiele można zmieścić do kartonu najlepiej można się przekonać podczas przeprowadzki.

W niewielkich mieszkaniach każdy centymetr jest na wagę złota, stad też powstają liczne pojemniki i systemy przechowywania odzieży, obuwia, AGD, dokumentów wykorzystujące efektywnie każdą przestrzeń. Począwszy od specjalnych wieszaków, przez szuflady z licznymi przegrodami, kosze i pojemniki próżniowe aż po specjalne regały modułowe, wszystkie te pomoce wspierają utrzymanie porządku w naszych mieszkaniach.

Nie musisz od razu wymieniać umeblowania domu, jednak kiedy zaczynasz odczuwać dyskomfort z uwagi na ciasnotę w mieszkaniu warto zainwestować w odpowiednie pojemniki i wieszaki, które pozwolą na lepsze wykorzystanie wolnych przestrzeni skrywając w szafach więcej przedmiotów. Co ważne nie wystarczy tylko schować do pojemnika, warto również rozplanować tematycznie ułożenie poszczególnych pudeł i pojemników, a także opisać je, by z łatwością odnaleźć konkretną rzecz w razie potrzeby. Przedmioty rzadko używane warto schować „głębiej”, zaś te używane na co dzień uporządkować tak by zajmowały niewiele miejsca a jednocześnie dostęp do nich nie był zbyt kłopotliwy.

Takie porządki wykonać można nie tylko w garderobie, ale również w kuchni, łazience, czy pomieszczeniu gospodarczym. Segregacja kosmetyków, lekarstw, butów, kurtek czy garnków to podstawa w poprawie funkcjonalności mieszkania.

Arek

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? Albert Einstein

Może Ci się spodobać

LEAVE A COMMENT

Archiwalne wpisy

Warto odwiedzić

Najlepsza firma oferująca przeprowadzki w mieście Bielsko-Biała. Tanio, szybko i bezpiecznie dla Twojego dobytku.
Tematowisko.pl to wielotematyczny poradnik dla osób ciekawskich które chcą wszystko wiedzieć. Sprawdź informacje potrzebne na każdym etapie życia.