Jak spakować szkło i delikatne przedmioty?


Jak spakować szkło, porcelanę, drobny sprzęt elektroniczny? To przedmioty wymagające szczególnej opieki podczas przeprowadzki. Przedmioty te są, bowiem bardzo delikatne, ale często również cenne. Nie zawsze w wymiarze ekonomicznym, często są to, bowiem bezcenne, rodzinne pamiątki. Z tych względów przedmioty te powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Po pierwsze do transportu tak delikatnych przedmiotów powinniśmy wybrać odpowiednie opakowanie. Najlepsze będą tekturowe pudełka. Każdy przedmiot powinien zostać owinięty. Dodatkowo dno pudełka również powinno być wyłożone gazetami lub papierem pakowym.

Jak spakować szkło – zasad kilka

Pakowanie powinniśmy rozpoczynać od największych przedmiotów, takich jak półmiski czy talerze. Każdy powinien być owinięty gazetą i zaklejony taśmą. Układamy je w kartonie w stosy, wypełniając wolne przestrzenie papierem. W osobnych kartonach powinniśmy spakować mniejsze przedmioty: filiżanki, szklanki, kieliszki. Tutaj zasada jest podobna, czyli każdy przedmiot musimy zawinąć osobno i umieścić w pozycji pionowej w kartonie. Pamiętać należy, by małych delikatnych przedmiotów nie ustawiać w stosy. Na każdej warstwie należy ułożyć klika centymetrów wypełniacza, którym mogą być gazety lub tkaniny. Przed zamknięciem górną warstwę również powinno stanowić wypełnienie.

Metoda podwójnego pakowania

Przy pakowaniu szkła, porcelany i delikatnych, łatwo tłukących się przedmiotów, często stosuje się metodę podwójnego pakowania. Polega to na tym, że zapełnione i zaklejone pudełko, umieszczamy w innym większym pudle, a przestrzenie między pudełkami dodatkowo zabezpieczamy poprzez wypełnienie ubraniami lub ręcznikami.
Po zapakowaniu pudeł należy każdy z nich czytelnie opisać oraz oznaczyć napisami „Uwaga szkło!” lub „Delikatne!” oraz „Góra” i „Dół”.

Zapakowanie szkła i innych delikatnych przedmiotów zajmuje dość dużo czasu, który warto znaleźć, gdyż im lepiej zabezpieczymy je, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ulegną one uszkodzeniu w trakcie przeprowadzki.

Arek

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? Albert Einstein

Może Ci się spodobać

LEAVE A COMMENT

Archiwalne wpisy

Warto odwiedzić

Najlepsza firma oferująca przeprowadzki w mieście Bielsko-Biała. Tanio, szybko i bezpiecznie dla Twojego dobytku.
Tematowisko.pl to wielotematyczny poradnik dla osób ciekawskich które chcą wszystko wiedzieć. Sprawdź informacje potrzebne na każdym etapie życia.