Jak wybrać rolety do domu?Minimalizm w designie, wyposażeniu wnętrz powoduje, że rolety są idealnym rozwiązaniem na ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem jak i okiem wścibskich sąsiadów czy przechodniów.

Jak wybrać odpowiednie rolety? Zadanie nie jest tak łatwe jakby się mogło wydawać. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań technicznych w mocowaniach i wyglądzie rolet. Pomijając rolety zewnętrzne w asortymencie rolet do wewnątrz dostępne są rolety w kasecie mocowane na skrzydle okna, wraz z prowadnicami bądź bez, podwójne, jak również rolety naścienne, rzymskie. Istotne znaczenie ma poziom prześwitu i absorpcji światła przez roletę. Coraz częściej stosowane są rolety z warstwą odbijającą światło, dzięki czemu pomieszczenie nie tylko jest zaciemniane ale i nie nagrzewa się. Wzornictwo i kolorystyka poszerzają wybór, podobnie jak i materiał z jakiego są wykonane.

W ostatnich sezonach modne są rolety z juty oraz bambusa, jednak zwolenników tradycyjnych tkaninowych rolet nie ubywa. Dobór rolety winien wynikać z preferencji użytkownika, jego gustu i charakteru wnętrza, jak również względów praktycznych. Mechanizm mocowania i demontażu jest istotny przy czyszczeniu rolety jak i okna, niemniej najważniejszy jest mechanizm podnoszenia i opuszczania rolety, który winien być trwały i wygodny w obsłudze. Bardzo ważne jest przyleganie do okna w przypadku jego uchylenia, warto zainwestować w rolety z prowadnicą które utrzymują roletę na miejscu mimo otwarcia okna, także dachowego. Jeżeli roleta ma spełniać swe zadanie zaciemniające to winna być odpowiednio gęsta, nie prześwitująca, co zapewniają ciemne kolory materiału.

Tagi: ,
Arek

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? Albert Einstein

Może Ci się spodobać

Comments are closed here.

Archiwalne wpisy

Warto odwiedzić

Najlepsza firma oferująca przeprowadzki w mieście Bielsko-Biała. Tanio, szybko i bezpiecznie dla Twojego dobytku.
Tematowisko.pl to wielotematyczny poradnik dla osób ciekawskich które chcą wszystko wiedzieć. Sprawdź informacje potrzebne na każdym etapie życia.