Jak zaoszczędzić na wynajętym aucie


jak-zaoszczedzic-na-wynajetym-aucie

Obecnie coraz częściej korzystamy z usług wypożyczalni samochodów. Choć od kilku lat dużą część klientów wypożyczalni stanowią osoby przebywające na emigracji, które przyjeżdżają na urlop do kraju oraz firmy, chcące obciąć koszty utrzymania samochodu, coraz więcej wśród wynajmujących samochody jest także rodzin z dziećmi czy par, chcących spędzić weekend z dala od domu. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu, aby zaoszczędzić pieniądze?

Zabierz własną nawigację oraz fotelik

Obecnie już mało kto polega w podróży na tradycyjnych, papierowych mapach. Nic dziwnego. Technologia poszła do przodu i teraz mamy już o wiele wygodniejsze rozwiązania. Szczególną popularnością cieszą się nawigacje GPS. Jeśli nie chcemy narazić się na dodatkowe koszty związane z wynajmem nawigacji, warto zaopatrzyć się we własną. Podobnie jest z dziecięcym fotelikiem. Również za niego często wypożyczalnia samochodów będzie oczekiwała zapłaty.

Weź pod uwagę uszkodzenia

Warto przed podpisaniem umowy dokładnie obejrzeć samochód. Wynajem aut wiąże się z ryzykiem otrzymania samochodu z uszkodzeniami. Oczywiście zwykle nie wpływają one na komfort jazdy, jednak mogą stanowić problem przy zwrocie samochodu do wypożyczalni. Z tego powodu dobrze jest zatroszczyć się wcześniej o ustalenie wszelkich uszkodzeń, spisanie ich, sfotografowanie lub nagranie filmiku.

Jeśli możesz wybierz samochód mniejszy i niższej klasy

Kolejnym sposobem na obniżenie ceny wynajmu samochodu jest po prostu rezygnacja ze zbędnego luksusu. Mniejszy samochód to większa łatwość poruszania się na przykład po dużym, zatłoczonym mieście. Jeśli Twoja sytuacja tego nie wymaga, może warto zrezygnować z luksusowego, dużego samochodu. Nie tylko możemy w ten sposób obniżyć koszty samego wynajmu, ale także paliwa.

Wreszcie zastanówmy się dokładnie wcześniej, jakie są nasze wymagania co do wypożyczanego samochodu. Czasem kwestia niższej ceny to po prostu dobrze i klarownie sprecyzowane wymagania.

Arek

Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko? Albert Einstein

Może Ci się spodobać

Comments are closed here.

Archiwalne wpisy

Warto odwiedzić

Najlepsza firma oferująca przeprowadzki w mieście Bielsko-Biała. Tanio, szybko i bezpiecznie dla Twojego dobytku.
Tematowisko.pl to wielotematyczny poradnik dla osób ciekawskich które chcą wszystko wiedzieć. Sprawdź informacje potrzebne na każdym etapie życia.